Hakkında

Benim tutkum yazmak… Sonra çalışmak. Sevdiğim işleri yapıyorum; insanların çalışma hayatlarını düzenliyorum. Bunu yaparken de onları izliyorum; çalışma yöntemlerini, tutumlarını, motivasyon kaynaklarını, performanslarını… Hepsini izliyorum ve sürekli soruyorum; “Daha mutlu bir yaşam için neler yapabiliriz?” diye, işte, her şeyin başlangıcı bu soru.

Eğitim & İş Hayatı

Marmara Üniversitesi Fransızca Kamu Yönetimi Bölümü’nden sonra Akdeniz Üniversitesi İşletme Bölümü’nde yüksek lisans eğitimimi tamamladım. İnsan kaynakları alanında çalışmam Akdeniz Üniversitesi teknokentinde bulunan bir üretim firmasında başladı. Burada insan kaynaklarının işe alım tarafında yer aldım. Daha sonra havacılık sektöründe yer alan uluslararası bir firmanın ücretlendirme ve yan haklar bölümünde çalışmaya devam ettim. Ücretlendirmenin yanı sıra insan kaynakları uygulamalarının yürütülmesi ve geliştirilmesi için çalıştım. 2016’dan bu yana ise İstanbul’da bir fabrikanın insan kaynakları departmanını yönetiyorum. İş hayatımda her yeni yılım bir öncekinden daha zengin, daha tempolu ve daha doyumlu geçiyor. Her yeni gün de bir adım daha ileri gitmeyi seviyorum.

Yoga & Reiki

2009 yılında, henüz üniversite öğrencisiyken, ilk yoga dersine katıldığımda hayatımın bütününe etki edecek bir yaşam felsefesi ile tanışmakta olduğumun farkında değildim. Yoganın felsefe kısmına hazır olmam ve eğitmenlik tarafına geçmek istemem 6 yılımı aldı; düzenli yoga pratiklerinin bende yarattığı dönüşümle bu alanda daha fazla derinleşmek ve birikimimi yoga ile ilgilenenlere aktarabilmek amacıyla 2015 yılında Alper Bayraktar eşliğinde, 200 saatlik teorik ve pratik eğitimi içeren Yoga Eğitmenliği Uluslararası Sertifika Programını (Yoga Alliance, RYT 200) tamamladım. Hatha yoga (klasik yoga) üzerine almış olduğum eğitim bana bu alanda uzmanlaşmanın kapılarını açtı. 2015 – 2016 yıllarında Antalya Yoga’ da dersler verdim.  2016 yılında ruhsal duyarlılığımı arttırmak ve enerji bedeni yakından tanımak amacıyla Reiki I. Derece inisiyasyonu aldım. Asanalarla, nefes egzersizleriyle, yoga felsefesi üzerine okumalarla kendimi keşfetmekten ve reiki konusunda kendimi eğitmekten keyif alıyorum.

Sosyal Bilinç

 Kadının her alanda güçlenmesine hizmet etmek benim için bir diğer tutku… Bu bakış açım ile örtüşen YenidenBiz Derneği ile işe ara vermiş eğitimli, deneyimli kadınların tekrar iş hayatına dönmesine destek oluyoruz. Zamanımı, ilgimi, kaynaklarımı ve tutkumu kendi gücünün farkına varmış kadın nesli oluşması için kullanma düşüncesi ruhuma iyi geliyor.

Bunların dışında…

Seyahat etmeyi, sağlıklı ve lezzetli yemekler hazırlamayı, ilham veren kitaplar okumayı çok seviyorum. Burada da işimi, yogayı, okuduğum kitapları, seyahatlerimi kısacası tüm kişisel keşiflerimi, ruhuma iyi gelenleri paylaşarak, daha keyifli bir hayat yaşamaya kedimi motive etmek için yazıyorum. Kendim için tuttuğum günlüğüm burası, dinlenmek için uğradığım yer.

Niyetim anlamlı ve yürekten bir hayat yaşamak, yaşama dair olmayan her şeyi atarak hayatımı sadeleştirmek; hayatımda olduğu gibi yazılarımda da sadeliği yakalamak istiyorum.

Okurken keyif almanız dileğiyle…

Dilay Çetintaş

Reklamlar
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close